Aktivity
v Třebíči

Zámek Třebíč

Vznikl z původního benediktýnského kláštera a během 16.století byl přestavěn na renesanční zámek. Dnes v něm můžete navštívit 4 atraktivní expozice, které prezentují například nádhernou architekturu původního kláštera nebo historii vládnoucích rodů.

1101 založení

Městská věž

Městská věž byla postavena ve 14.století a je dominantou města. Nachází se na náměstí a je součástí kostela sv.Martina. Z ochozu, který je ve výšce 35m nad zemí, budete mít krásný výhled na město a okolí.

75 metrů

Aquapark Laguna

Aqupark je moderní sportovní a relaxační centrum. Nabízí plavecký bazén, aquapark s vodními atrakcemi a příjemné wellness centrum se saunami, vířivkami a odpočinkovým barem. Aquapark je ideální místo, kde si skvěle odpočinete a zarelaxujete.

2 patra plná wellness zážitků

Ekotechnické centrum Alternátor

Alternátor nabízí expozice zaměřené na energetiku a techniku. Součástí centra jsou interaktivní modely, na kterých si můžete vyzkoušet např. kolik je potřeba vyprodukovat energie k rozsvícení žárovky. Alternátor je unikátní v tom, že je umístěn do zrekonstruované budovy původního obuvnického areálu firmy Baťa.

100 programů o vesmíru

Galerie, obchody

V židovské čtvrti najdete spoustu galerií, obchodů s uměleckými výrobky a suvenýry. Využijte příležitosti a přivezte si z Třebíče originální dárek. Pro sebe nebo své známé!

3 infocentra s originálními dárky

Pamětní síň Antonína Kaliny

Antonín Kalina, třebíčský rodák, obuvnický dělník a prvorepublikový komunista, který díky svému hrdinství zachránil nejméně 900 židovských dětí, vězněných za druhé světové války v koncentračním táboře Buchenwald.

900 zachráněných židovských dětí

Větrný mlýn

Větrný mlýn byl postaven pro koželužskou továrnu v 19. století. Nyní zde můžete navštívit expozici o zpracování kůže a obydlí chudých obyvatel Třebíče.

1 větrný koželužský mlýn v ČR

Poznejte Třebíč z jiného ůhlu